Kent FA Sunday Premier Cup

Kent FA Sunday Premier Cup

 

Final

Dolphin Kings Utd v TBC

Semi Finals 
SE Dons 1-2 Dolphin Kings United
Chatham Town Sundays v Chislet Colliery

Quarter Finals

SE Don’s First 3-2 Real Gima First
Sun First 1-2 Chatham Town FC Sundays
Shorne First 1-4 Chislet Colliery First
Artois United First 1-2 Dolphin Kings United First

Fifth Round

Rising Sun First 1 – 2 Sun First
Chatham Town FC Sundays 4 – 3 Bromley Green
SE Don’s First 5 – 2 Fishermans Arms First
Artois United First 1 – 0 Rainham 84 Sunday
Dolphin Kings United First 1 – 0 Green Lane First
Chislet Colliery First p1 – 1 Cliffe Woods Colts First
Shorne First 4 – 2 Longfield Athletic First
Real Gima First 4 – 0 Wingham First Sunday

Fourth Round

All Byes!

Third Round

Hatcham First 2 – 3 Longfield Athletic First
Sun First 5 – 0 Old Comrades First
FC Bickley First 0 – 1 SE Don’s First
Real Gima First 4 – 2 Ground Hoppers Met
Dolphin Kings United First 4 – 2 Cheriton AFC First
Monument First Sunday 6 – 7 Wingham First Sunday
Rising Sun First 7 – 0 Tankerton Royals First
TWS Cramptons First 1 – 4 Chislet Colliery First
Aylesford Mens Sunday 0 – 3 Fishermans Arms First
Artois United First 5 – 1 White Horse (Maidstone) First
Green Lane First 6 – 3 Stanhope And Beaver Rangers First
Armada First 1 – 4 Bromley Green
Halling First 0 – 7 Cliffe Woods Colts First
Chatham Town FC Sundays v Bye
Rainham 84 Sunday v Bye
Shorne First v Bye

Second Round

Chislet Colliery First 3 – 1 Drink Warehouse First
Bradstow Albion First 0 – 2 Rising Sun First
Camden Arms First 2 – 4 Cheriton AFC First
Golden Arrow Fc 2 – 8 Dolphin Kings United First
Imperial Lounge First 1 – 2 Monument First Sunday
Tankerton Royals First 8 – 0 Ash First Sunday
The Cherries First 0 – 9 TWS Cramptons First
Wingham First Sunday 8 – 1 The Cliffe First
New Ash Green Firsts 1 – 5 Ground Hoppers Met
FC Bickley First 5 – 1 The Albion First
The Oddfellows Arms First 2 – 4 Old Comrades First
Real Gima First p3 – 3 Farnborough Old Boys Guild Sunday
Hatcham First 2 – 1 Guru Hargobind Sahib First
FC Cortez First 1 – 5 Longfield Athletic First
Barnehurst First 5 – 8 SE Don’s First
Sun First 3 – 0 Punjab United Sunday
Fishermans Arms First 5 – 0 Market Hotel First
Kennington Sunday First 2 – 3 Stanhope And Beaver Rangers First
Green Lane First 6 – 1 Mersham Sports Club First
East Malling Sunday 1 – 2 Artois United First
Ditton Minors Mens 2 – 3 White Horse (Maidstone) First
Aylesford Mens Sunday 4 – 1 Park Royal Fc (Maidstone) First
Barming Youth Men’s Colts 3 – 5 Armada First
Bromley Green 6 – 2 Simla First
Cliffe United Firsts 0 – 3 Shorne First
Rainham 84 Sunday 5 – 0 Bredhurst Rovers First
Bells First 2 – 3 Cliffe Woods Colts First
Chatham Town FC Sundays 4 – 1 Quested
Halling First v Bye

First Round

Nailbox First Team 1 – 4 Tankerton Royals First
Folkestone United First 1 – 11 Rising Sun First
Petts Wood Old Boys 0 – 5 Punjab United Sunday
Lullingstone First 3 – 4 Barnehurst First
Longfield Athletic First 3 – 2 Swanscombe Tigers First
Ex Blues FC 1st Team AWO SE Don’s First
Roca Seniors Mens 2 – 3 Old Comrades First
Sun First 3 – 0 Long Lane Mens A
Brewmaster High Halden First 0 – 2 Simla First
Stanhope And Beaver Rangers HWO Lolzors First
Park Royal Fc (Maidstone) First 4 – 1 Insulators First
Marden Minors Sunday FC 1 – 2 Market Hotel First
Armada First 4 – 1 Red Heathens First
Snodland Town Sunday AWO Artois United First
Quested First 6 – 1 New Brompton Gills First
Star Meadow Sports First 0 – 3 Cliffe Woods Colts First
Halling First 4 – 1 Pentagon First
Anchorians Mens 2 – 3 Cliffe United Firsts
Rochester Mens 1- 7 Rainham 84 Sunday
Chatham Town FC Sundays 2 – 1 Rainham Kenilworth Athletic

%d bloggers like this: